[ ]
 
 
بهترين سايت‌ كاريابي تهران
نظرات 0

بهترين سايت‌ كاريابي تهران

يكي از موضوعات مهم در هر جامعه، اشتغال و يافتن شغل مناسب است. وجود نيروي كار فراوان و فرصت‌هاي شغلي كم بر اهميت اين موضوع در كشورمان، و به ويژه در تهران افزوده است.

گسترش فناوري‌هاي ارتباطات و امكانات اينترنتي، باعث كارآمدي و پيشرفته‌تر شدن فرايند جستجوي شغل و همچنين جذب نيروي كار مناسب شده‌است. يكي از مناسب‌ترين شيوه‌ها براي يافتن شغل متناسب با نيازهاي فرد متقاضي كار، استفاده از سايت‌هاي اينترنتي ويژۀ كاريابي است.

وبسايت كاريابي، يك نوع از وبسايت‌هاي‌ فعال در زمينه اشتغال است كه به‌طور خاص با مفاهيم استخدام و سوابق شغلي، سروكار دارد.

بسياري از وبسايت‌هاي كاريابي با هدف ارائه‌ي خدمات شغلي و استخدامي به كارفرمايان طراحي مي‌شوند و امكان يافتن افراد مناسب را براي رده‌هاي شغلي مناسب در شركت‌ها و مؤسسات، فراهم مي‌كنند.

همچنين، يك شخص آينده‌نگر مي‌تواند با استفاده از وبسايت كاريابي، آگهي‌ها و اعلان‌هاي نيازمندي‌ شغلي مناسب خود را مشاهده كند، اسناد و فرم‌هاي مورد نياز آن شغل را تكميل و به وبسايت ارسال كند، و آگهي شغلي موجود در وبسايت‌ها را بازبيني و بررسي نمايد.

رزومه يا كارنامك به نوشته‌اي گفته مي‌شود كه در آن، سابقه‌ي تحصيلي، مهارتي و شغلي و برخي جزئيات زندگي يك شخص درج مي‌شود و شركت‌ها و كارفرماها مي‌توانند با مطالعه‌ي رزومه‌، در مورد استخدام يك فرد خاص، تصميم‌گيري كنند.

تهيه‌ي يك رزومه مناسب، معمولا اهميت زيادي براي كسب موفقيت در كاريابي و استخدام دارد. املا و نوشتار صحيح و بي‌غلط بودن رزومه نيز از موارد مهم در تهيه‌ي آن، محسوب مي‌شود.

هر رزومه، داراي بخش‌هاي مختلفي است. بخش معرفي شخصي، شامل: نام و نام خانوادگي، تاريخ و محل تولد، وضعيت تأهل، نشاني، شماره تلفن و پست الكترونيكي فرد است.

بخش سابقه‌ي تحصيلي شامل: شرح دوره‌هاي تحصيلي فارغالتحصيلي (به‌ترتيب از اولين تا آخرين دوره‌ي تحصيلي) است. دوره‌هاي آموزشي و سمينارهايي كه فرد در آن شركت كرده‌ است نيز مي‌تواند در اين بخش ذكر شود.

بخش مهارت‌ها، شامل: توضيحات مربوط به مهارت‌هاي گوناگون، ازجمله تسلط يا آشنايي با زبان‌هاي مختلف، برنامه‌هاي رايانه‌اي و غيره است. بخش متفرقه، شامل: شرح مهارت‌ها و علاقه‌مندي‌هاي شخصي است.

 

سايت هاي معتبر استخدامي و كاريابي تهران، تمام وقت و پاره وقت

در تهران كه پايتخت پرجمعيت ايران است، چند وبسايت ويژه‌ي كاريابي، فعاليت دارند. اين وبسايت‌ها، اطلاعات مربوط به افراد متقاضي كار را ثبت مي‌كنند و به آنها در نوشتن رزومه‌ي كاري مناسب، كمك مي‌نمايند.

سپس، افراد جوياي كار مي‌توانند به جستجوي فرصت‌هاي شغلي ثبت‌شده در وبسايت بپردازند و شغل مناسب خود را از بين آنها يافته، درنهايت تقاضاي خود را براي آن شغل ارسال نمايند.

از سوي ديگر، كارفرماياني كه به دنبال نيروي شغلي مناسب هستند مي‌توانند آگهي استخدام خود را در وبسايت مربوطه ثبت و به نمايش بگذارند و از ميان تقاضاهاي شغلي ارسالي از سوي افراد جوياي، بهترين گزينه‌ها را انتخاب نمايند.

كارفرمايان مي‌توانند رزومه‌ي افراد متقاضي شغل را مطالعه كنند و بهترين افراد را براي انجام مصاحبه‌ي شغلي دعوت نمايند.

معرفي 4 مورد از بهترين سايت‌هاي كاريابي تهران

1- وبسايت استخدام شو https://estekhdam.in

داراي طراحي مناسب و امكانات پيشرفته براي جستجوي مشاغل در ميان جديدترين آگهي‌هاي استخدام، بهترين و كارآمدترين وبسايت ويژه‌ي كاريابي در تهران و ساير نقاط ايران است.

در اين سايت مشاغل مختلف، دسته‌بندي شده‌اند و آگهي‌هاي شغلي به همراه اطلاعات كامل هر يك و ذكر زمان آگهي، نمايش داده مي‌شوند.

همچنين هر آگهي شغلي شامل اطلاعات: جنسيت موردنياز براي فرد استخدامي، شرايط احراز شغل، حقوق پيشنهادي، مدرك تحصيلي، نوع همكاري، سابقه‌ي كاري مرتبط، وضعيت خدمت سربازي و توضيحات مرتبط با شغل مدنظر، ارائه شده است.

 

2-يكي ديگر از وبسايت‌هاي مرتبط با مشاغل و كاريابي در تهران كه فعاليت گسترده‌اي در اين زمينه دارد سايت اي‌استخدام e-estekhdam.com است. اين وبسايت منحصرا به ارائه‌ي اطلاعات و آگهي‌هاي شغلي مختلف مي‌پردازد و هيچگونه فعاليت كاريابي ندارد.

كاربران، با استفاده از خدمات سايت «اي استخدام»، مي‌توانند، به موقع از آگهي هاي استخدامي روزنامه‌ها، سايت‌ها و ساير منابع خبري و آگهي مطلع شوند.

تيم «اي استخدام»، تمام روزنامه‌ها، نيازمندي‌ها و وبسايت‌هاي سازمان‌ها و شركت‌هاي دولتي و خصوصي و كليه منابع خبري و آگهي‌هاي استخدامي موثق و معتبر را بررسي مي‌كنند و ديگري نيازي به انجام اينكار از سوي كاربران متقاضي كار نيست.

«اي استخدام»، محتوي خبري را توليد نمي‌كند، بلكه اخبار و آگهي ها را از روزنامه‌ها، نيازمندي‌ها، خبرگزاري‌ها و سايت‌هاي مراكز دولتي و خصوصي مورد تاييد وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوري اسلامي، گردآوري و بازنشر مي‌كند.

«اي استخدام» تنها، به ارائه‌ي خدمات اطلاع‌رساني و آگهي مي‌پردازند و هيچگونه، فعاليت كاريابي ندارد، همچنين خدمات ايجاد رزومه و نظاير آن را انجام نمي دهد. نمونه سوالات ارائه شده در اين سايت، حاصل تلاش تيم آموزشي «اي استخدام» است كه مي‌توان براي كسب آمادگي در آزمون‌هاي استخدامي از آنها، استفاده كرد، اين وبسايت، مطالعه‌ي اين سوال‌ها را براي شما، پيشنهاد مي‌دهد.

سايت «اي استخدام» در حوزه فعاليت خود، داراي كليه مجوزهاي لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزارت صنعت و معدن و تجارت است و مستندات آنها، در سايت موجود و محفوظ است.

 

3- سايت ايران استخدام ( https://iranestekhdam.ir ) از جملۀ وبسايت‌هاي فعال در زمينه‌ي استخدام در نهادهاي دولتي و خصوصي است. مجموعه‌ي ايران استخدام در اطلاع‌رساني و نشر آگهي‌هاي استخدامي سراسر كشور، فعاليت دارد.

اين سايت، در زمينه هاي مختلف به ارائه‌ي خدمات مي‌پردازد و در كارهاي خود از بيست نفر، كمك گرفته است. در اين سايت سوالات استخدامي و آگهي‌هاي متعدد در زمينه‌ي استخدام، وجود دارد.

دسته‌بندي‌هاي اين وبسايت، شامل: آگهي‌هاي مربوط به استخدام‌هاي ويژه، استخدام‌هاي برگزيده و سراسري، استخدام بانك‌ها و غيره است.

 

4- سايت الو استخدام https://alloestekhdam.com نيز در زمينه‌ي اشتغال، بسيار فعال است. الو‌استخدام، سايتي براي جستجوي مشاغل است و اين سايت، براساس آخرين روش‌هاي شغل‌يابي طراحي شده است .

امكان جستجوي عنوان شغل، جنسيت، شرح فعاليت‌ها، نام موسسه‌ي استخدامي، نوع همكاري، سطح تحصيلات و مدرك تحصيلي مناسب براي شغل استخدامي موردنظر، وجود دارد و هم چنين امكان ارسال پيام و ارتباط بين كارفرمايان و كارجويان، ازطريق اين سايت، فراهم است. علاوه بر جستجو، كاربران مي‌توانند با انجام تنظيماتي در سايت، فرصت‌هاي شغلي آتي را نيز دريافت كنند.

تصور اغلب ما از فرآيند و مراحل استخدام، فرآيندي است كه يك شركت، سازمان يا شركت نوپاف طي آن فرايند، نيروهاي جديدي را يافته و جذب مي‌كند.

بايد توجه داشت كه مراحل استخدام، به‌هيچ‌وجه آسان و كوتاه نيستند زيرا اگر فرآيند استخدام يك شخص، ساده مي‌بود، دراينصورت همه‌ي شركت‌ها مي‌توانستند، اين فرايند را به سرعت انجام دهند.

به‌همين دليل نيز، شركت‌ها واحدي به نام منابع انساني دارند و همواره سعي مي‌كنند كه افراد مشغول در واحد منابع انساني خود را، رشد و آموزش دهند. استخدام، فرآيندي كوتاه مدت و يك مرحله‌اي نيست و نياز به اجراي سلسله مراتبي آن است.

بطور يقين، هر سازمان و شركتي، فرآيند استخدام مخصوص خود را دارد. ممكن است فرآيند استخدامي كه براي بك شركت، تاثير مثبت داشته، براي شركت ديگر همان تاثيرگذاري را نداشته باشد. به همين دليل است كه آگاهي از نيازمندي‌هاي تيم منابع انساني، در مراحل استخدام بسيار مهم است.

افراد يا نهادهاي استخدام كننده، نمي‌توانند بر اساس ظن و گمان كار كنند، بلكه بايستي، فرايندي را به كار بگيرند كه مطمئن هستند نيازشان را بر طرف مي‌كند. همچنين در فرآيند استخدام، نكات مهم و كليدي را بايستي، مدنظر قرارداد.

يكي از مسائل مهم در فرآيند استخدام، جذب نيروهاي درجه يك بازاركار است. منابع انساني، بايستي قادر به جذب متخصصان در واحد مربوطه‌ي خود باشند. بخشي از فرآيند استخدام بدينصورت است: يك آگهي شغلي را در وبسايت استخاستخدامي، درجمي‌كنيم و سپس منتظر مي‌مانيم تا رزومه‌ها برايمان ارسال شوند.

با درج آگهي در وبسايت استخدامي، مي‌توانيد بهترين نيروي كاري را جذب كنيد كه در آن بازه‌ي زماني خاص، به دنبال شغل مناسب است. مديران ارشد سازمان، بايد داراي ذهنيني باز و فعال بهنگام بررسي فرآيند و مراحل استخدام باشند.

به عبارت ديگر، آن‌ها بايستي بر روي شناسايي و كسب اطلاعات، مصاحبه، استخدام و حفظ بهترين گزينه‌هاي در دسترس بازار، تمركز داشته باشند.

بعضي از شركت ها، دنبال تقاضاهاي شغلي، ، به ويژه براي مشاغل سطح بالا هستند. شركت‌ها از منابع مختلف به دنبال درخواست هاي شغلي مناسب، مي‌گردند. مراركز كاريابي‌، آگهي‌هاي استخدام درج شده در مجلات و روزنامه ها، و وب‌سايت هاي تخصصي از جمله منابع مورد رجوع كارفرمايان، براي دسترسي به متقاضيان شغلي مي‌باشند.

بسياري از شركت هاي بزرگ، بصورت به‌روز، به گردآوري اطلاعات مستخدمين از سايت خود مي‌پردازند. اين شركت ها با طراحي فرم‌هاي استخدامي پايگاه داده‌ي روزآمدي را فراهم مي‌كنند كه حاوي اطلاعات افراد متقاضي شغل است.

نحوه‌ي ارائه و ارسال درخواست شغلي متقاضيان، با فرآيند استخدامي شركت ارتباط دارد. بعضي از شركت‌ها از نرم افزارهاي خاصي براي دريافت درخواست‌هاي استخدامي، بررسي آنها و ارسال دعوت براي مصاحبه با متقاضيان شغلي، استفاده مي‌كنند.

درساير موارد، روند درخواست شغل، از طريق ارسال رزومه و درخواست شغلي به وسيله‌ي ايميل صورت مي‌پذيرد. شما به عنوان يك متقاضي شغلي، بايستي براي دستيابي به شغل مورد نظر خود در مصاحبه شغلي شركت كنيد.

سازمان‌ها و شركت‌ها، داراي فرايند خاصي براي انجام مراحل استخدام هستند. بعضي از نهادها پس از بررسي رزومه‌ي كاري ارسال شده از سوي متقاضي، و پس از مصاحبه‌ي تلفني با او، زمان مصاحبه حضوري را تعيين مي‌كنند.

مصاحبه‌هاي تلفني و مصاحبه‌هاي حضوري عمدتاً داراي سوالات مشابهي هستند. اما گاهي سعي مي‌شود تا در مصاحبه‌هاي حضوري از سوالات تخصصي‌تر بمنظور ارزيابي بهتر استفاده شود. در مجموع، استفاده از اطلاعات سايت‌هاي كاريابي مي‌تواند منجر به ساده‌سازي فرايند استخدام شود.

از نظر شما كدوم سايتها در زمينه استخدام و كاريابي خوبن؟ تجربيات خودتون با ما در بخش نظرات در ميان بگذاريد.

بهترين سايت‌ كاريابي تهران در سال 98-99

 

 

 

تعداد بازدید از این مطلب: 0
سه شنبه 13 اسفند 1398 ساعت : ۲۱:۲۹ | نویسنده : عاطفه

تعداد صفحات : 1
1
اطلاعات کاربری
آخرین مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
منو اصلی
لینک دوستان
آرشیو مطالب
صفحات
پیوندهای روزانه
آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 0
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1

آمار بازدید

:: بازدید امروز : 2
:: باردید دیروز : 1
:: بازدید هفته : 3
:: بازدید ماه : 8
:: بازدید سال : 8
:: بازدید کلی : 32